Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

XIII Konkurs Studencki „Architektury-murator”

Ogłoszenie wyników 20 kwietnia na Politechnice Warszawskiej

2012-04-17  Autor: [KK]   Źródło: Architektura-murator   Kategoria: Konkursy, nagrody

20 kwietnia o godz. 12.00 ogłoszone zostaną wyniki XIII Konkursu Studenckiego „Architektury-murator”. Uroczystość, połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej, odbędzie się na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Wystawa prac nadesłanych na konkurs otwarta będzie także 21 i 23 kwietnia w godz. 10.00-18.00. Na tegoroczną edycję Konkursu, odbywającą się pod hasłem BEZPIECZNIEJ W MIEŚCIE, zgłoszono 155 projektów z całej Polski.

Konkurs Studencki „Architektury-murator” już od 12 lat promuje zdolnych i obiecujących studentów wydziałów architektury, architektury krajobrazu, architektury wnętrz oraz wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych). Zasady Konkursu pozwalają uczestnikom zaprezentować kreatywność i pomysłowość, gdyż inwencji młodych projektantów nie ograniczają żadne wymogi formalne, dotyczące np. stosowanych materiałów czy rozwiązań.

W tej edycji konkursu studenci szukali odpowiedzi na pytanie: w jakim stopniu mała architektura może wpływać na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miasta? Każdy autor miał obowiązek przedstawienia wizualizacji rozwiązania w konkretnym, istniejącym w rzeczywistości terenie, a nie w lokalizacji abstrakcyjnej. Kryteria oceny projektów przez jury to: trafna odpowiedź na zadany temat, oryginalność pomysłu oraz techniczne możliwości realizacji projektu.

Celem konkursu jest nie tylko stworzenie studentom możliwości zaprezentowania swojego talentu i umiejętności, ale także upowszechnianie dobrych wzorców projektowania – tworzenia małych form architektonicznych odpowiednio wpisanych w otoczenie, zarówno pod kątem artystycznym, jak i użytkowym.

Projekty nadesłane na XIII edycję Konkursu ocenia jury w składzie: Jan Kubec (architekt, pracowania RAr-2 Laboratorium Architektury, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, autor budynku Centrum Nauki Kopernik), Maciej Miłobędzki (architekt, współzałożyciel warszawskiej pracowni JEMS Architekci), Ewa P. Porębska (architekt, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”), Lech Rowiński (architekt z pracowni Beton, współtwórca drewnianego kościoła we wsi Tarnów – nominowanego do nagrody Miesa van der Rohe, a także projektant ubrań, mebli, scenografii), Marlena Happach (architekt, animatorka i dydaktyk, prezes Stowarzyszenia Odblokuj, dla którego miasto jest polem analiz i interwencji wpływających na poprawę jakości życia).

Nagrodą główną w Konkursie jest 7500 zł. Jury przyzna też trzy wyróżnienia po 1500 zł. Wszystkie nagrodzone prace opublikowane zostaną na łamach magazynu „Architektura-murator” i na stronie internetowej miesięcznika. Nagroda została ufundowana przez „Architekturę-murator” i przyznawana jest w corocznej edycji Konkursu ogłaszanego na łamach Kolumn Studenckich.

Sponsor XIII edycji Konkursu Studenckiego DRUTEX SA ufundował pozaregulaminową nagrodę specjalną dla uczestnika, który w swoim projekcie w sposób twórczy wykorzysta produkt DRUTEX SA.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu oraz wszelkie aktualności dotyczące Konkursu dostępne są na stronie architektura.muratorplus.pl/studenci

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2022 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro