Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Tegoroczny konkurs Trimo Architectural Awards promuje śmiałe, innowacyjne i trwałe rozwiązania

Informacja Prasowa

2012-03-14  Autor: mgr Jana Lutovac Lah   Źródło: TRIMO, MCLAREN   Kategoria: Konkursy, nagrody

Słowenia, Trebnje, 8 marca 2012r. - Celem międzynarodowego konkursu Trimo Architectural Awards, który w tym roku odbędzie się po raz piąty, jest zachęcenie architektów z całego świata do składania prac zawierających najnowsze trendy w architekturze. Nowym elementem tegorocznego konkursu jest nowa kategoria - nagroda ''Future Dreams Award'', która promuje wizjonerskie projekty bazujące na zasadach zrównoważonego rozwoju i nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych. W czterech poprzednich edycjach konkursu, firma Trimo przyznała 35 nagród o łącznej wartości 125.000 EUR.

Konkurs Trimo Architectural Awards jest skoncentrowany na najlepszych rozwiązaniach architektonicznych wdrożonych w unikalny, śmiały i innowacyjny sposób, które również uwzględniają potrzeby środowiska i rynku. Architekci, projektanci budowlani i ich wspólnicy mogą zgłaszać swój udział w konkursie z projektami, w których zastosowano w całości lub w części produkty Trimo. 

W tegorocznym konkursie pojawił się nowy element, czyli nowa kategoria nagrody zwana „Future Dreams Award”, która podkreśla znaczenie nowych konceptualnych rozwiązań architektonicznych w budownictwie bazującym na konstrukcjach stalowych. Celem nagrody jest zachęcenie architektów, dzięki którym można wprowadzać postępowe zmiany, do przestawiania ich wizji i reakcji na stale zmieniające się otoczenie.

- Kategoria „Future Dreams Award” wyznacza nowy etap w rozwoju konkursu Trimo Architectural Awards, zachęca architektów do myślenia o tym, co definiuje wizję zrównoważonego rozwoju, a także stanowi dla nich forum do przedstawiania ich odważnych pomysłów. Dzięki ich projektom, twórcy nowych pomysłów mają możliwość pokazania, w jaki sposób dostosowują się do zmian w środowisku, społeczeństwie oraz gospodarce bazując na projekcie, intelekcie, intuicji i ekonomicznych rozwiązaniach – powiedział mgr Tadej Glažar, Przewodniczący jury Trimo Architectural Awards, profesor nadzwyczajny na wydziale architektury w Lublanie, Słowenia.

Komisja oceniająca rozdzieli fundusz nagród o wartości 30.000 EUR pomiędzy wybranych kandydatów, którzy złożyli prace wykraczające poza granice tego, co dotąd było widziane, stworzone czy osiągnięte. Według międzynarodowego jury, najlepszy z kandydatów uzyska międzynarodowe uznanie, a także nagrodę pieniężną oraz liczne, nowe możliwości i pomysły. Skład jury obejmuje uznane nazwiska w dziedzinie architektury: mgr Tadej Glažar, profesor nadzwyczajny na wydziale architektury w Lublanie, Słowenia; mgr Malcolm Birks, Architekt z Nicholas Hare Architects z Wielkiej Brytanii; Dmitry Fesenko, redaktor naczelny pisma Architekturny Vestnik z Rosji; oraz Samo Groleger, Dyrektor Groleger Architects; Breda Kotar, Dyrektor Handlowy w Trimo; oraz Mitja Vovko, architekt Trimo – wszyscy ze Słowenii.

Kandydaci zgłaszają się poprzez wypełnienie formularza, którzy zostanie opublikowany pod następującym adresem: www.trimo-architecturalawards.com/en do 31 maja 2012r. Nagrody Trimo Achitectural Awards są przyznawane co dwa lata i stanowią forum współdziałania pomiędzy architektami różnych pokoleń z różnych krajów a spółkami Trimo. Do tej pory otrzymaliśmy ponad 300 prac od kandydatów z ponad 20 krajów.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2022 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro