Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

TRIMO RESEARCH AWARDS

TO JUŻ 11 EDYCJA KONKURSU

2012-02-09  Autor: Magdalena Michalska   Źródło: TRIMO   Kategoria: Konkursy, nagrody

Zorganizowany już po raz jedenasty z rzędu konkurs Trimo Research Awards wystartował 31 stycznia 2012. W tym roku studenci z 15 krajów mogą złożyć swoje prace – inżynierskie, licencjackie, magisterskie czy doktorskie – by wziąć udział w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez firmę Trimo. Termin nadsyłania prac mija 18 marca 2012. Podczas ubiegłorocznej edycji firma Trimo nagrodziła młodych naukowców ze Słowenii, Czech, Serbii, Chorwacji, Czarnogóry, Włoch, Polski i Wielkiej Brytanii. Swoim konkursem firma Trimo pragnie zachęcić młodych ludzi do kreatywności i innowacji oraz wzmocnić współpracę pomiędzy praktycznym, biznesowym sektorem a światem akademickim.

Firma Trimo, obecna na światowym rynku już od ponad 50 lat, prowadząca ciągłe prace nad rozwojem swoich produktów, usług, zdobywająca nowe rynki, wprowadzająca nowe zarówno pod względem technologicznym jak i biznesowym rozwiązania, zwraca również szczególną uwagę na rozwój młodych talentów. Celem firmy jest zachęcanie studentów do kreatynego i innowacyjnego myślenia poprzez organizację dedykowanych im różnorodnych konkursów i projektów, do których należy również konkurs Trimo research Awards. Dziś konkurs ten stanowi tradycję firmy, która  ograniczona początkowo do jednego kraju Słoweni, stała się europejskim przedsięwzięciem, w który Trimo angażuje studentów z całej Europy – Austrii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Czarnogóry, Chorwacji, Włoch, Węgier, Niemiec, Polski, Słowacji, Hiszpanii, Turcji czy Wielkiej Brytanii.

Konurs stanowi również istotne znaczenie pod względem nowych możliwości, jakie otwierają się przed jego uczestnikami, takimi jak “zdobycie nowej wiedzy i praktycznego doświadczenia oraz możliwość podjęcia prawdziwych wyzwań, spotykanych w codziennym biznesie. Z drugiej strony również firma Trimo czerpie z konkursu ogromne korzyści – nowe, świeże pomysły,rozwiązania i plany, które mogą mieć niezwykle cenny wpływ na dalszy rozwój koncernu. Dzięki takim konkursom dochodzi do ciągłej wymiany wiedzy i informacji pomiędzy światem naukowym i światem biznesu,na wysokim, europejskim poziomie, co w obecnych czasach rececji jest niezwykle istotne  i  przyczynia się również do zwiększenia rozpoznawalości firmy pośród studentów i specjalistów” powiedział Danijel Zupančič, Przewodniczący Komisji Konkursu oraz Zastępca Dyrektora Działu Technicznego w  Trimo.

Tatjana Fink, Dyrektor Generalny Trimo powiedziała również, że “jednym z  głównych celów konkursu jest  nawiązanie ścisłej komunikacji i przepływu informacji pomiedzy firmą Trimo a zewnętrznymi ośrodkami wiedzy, które leżą w zakresie zainteresowań firmy. Chcemy również zachęcić do współpracy z naszą firmą wybitnych, wyróżniających się studentów. Konkurs jest doskonałym narzędziem do budowania i pobudzania kreatywności oraz jest łącznikiem pomiędzy środowiskiem akademickim i biznesowym. Jesteśmy pewni, że takie działania, w długofalowym okresie, mają ogromy wpływ na wzmocnienie pozycji naszej firmy na rynku”.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat organizacji konkursu Trimo research Awards firma Trimo przyzała ponad 400 nagród, z czego 229 z nich przyznano za prace dyplomowe, 85 za prace specjalistyczne i 87 za prace doktorskie. W całym procesie wzięło udział 226 profesorów z 53 uniwersytetów zlokalizowanych w 12 różnych krajach Europy.

W tym roku prace konkursowe (inżynierskie, licencjackie, magisterskie czy doktorskie) można nadsyłać do 18 marca 2012. Udział w konkursie mogą wziąć te prace, które zostały potwierdzone pomyślnym egzaminem, ukończonym od 01 stycznia do 31 grudnia 2011.

Konkurs Trimo Research Awards otwarty jest dla wszystkich praz naukowych z dziedziny architektury, budownictwa, inżynierii mechanicznej, chemii, wzornictwa przemysłowego, prawa, informatyki, ekonomii, zasobów ludzkich lub elektrotechniki. Komitet Trimo ds. prac badawczych we współpracy ze specjalistami z poszczególnych dziedzin, dokona wyboru najlepszych prac. Pod uwagę brane będą przede wszystkim prace przedstawiające nowoczesne rozwiązania i osiągnięcia naukowe, których zastosowanie mogłoby wiązać się z korzyścią dla Trimo i stanowić istotny wpływ na dalszy sukces i rozwój firmy.  

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne; streszczenie pracy zostanie opublikowane w specjalnej kolekcji prac naukowych konkursu Trimo Research Awards.

W celu zgłoszenia swojej pracy należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na oficjalnej stronie konkursu: www.trimo-researchawards.com oraz przysłać, bądź dostarczyć osobiście wydrukowany oryginał pracy na adres: Trimo, d. d., Trimo Research Awards, Prijateljeva cesta 12, 8210 Trebnje, Słowenia do 18 marca 2011.

Dodatkowe instrukcje dotyczące składania prac dostępne są na stronie www.trimo-researchawards.com. Wszelkie zapytania można kierować pod adresem: award@trimo.si

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2022 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro