Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Ekologicznie i ekonomicznie – przykład dają dyplomaci

Informacja Prasowa

2011-12-17  Autor: Dagmara Marszycka   Źródło: 3M   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Rezydencja Ambasadora USA Lee A. Feinsteina na warszawskim Mokotowie jest jedną z ponad 70 placówek dyplomatycznych na całym świecie objętych projektem Ligi Zielonych Ambasad. Proekologiczne ulepszenia wprowadzane przez amerykański Departament Stanu wspiera firma 3M.

Stany Zjednoczone aktywnie współpracują z największymi innowatorami sektora prywatnego na rzecz zwiększania efektywności energetycznej. Wynikiem partnerstwa prywatno – publicznego (PPP) są inwestycje w ponad 70 placówkach dyplomatycznych na całym świecie. Warszawa jest jednym z dziesięciu europejskich miast, gdzie w amerykańskiej placówce zastosowano najnowsze technologie, które oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, oszczędzają energię i ograniczają koszty eksploatacji. Wśród proekologicznych rozwiązań znalazły się folie okienne serii Prestige od 3M.

- Ideą folii serii Prestige jest najwyższy - w porównaniu do innych produktów tego typu - poziom transmisji światła widzialnego do wnętrza pomieszczenia, na którego szybach folia jest zainstalowana, co jest ważne szczególnie w pochmurne dni, gdy ilość światła i tak jest już mocno zredukowana. Prestige zatrzymuje niemal 100% szkodliwych promieni ultrafioletowych, które wpływają m.in. na płowienie lub blaknięcie kolorów, oraz do 97% promieniowania podczerwonego, które jest odczuwalne w postaci ciepła. Takie blokady skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia lub całego budynku, co w rezultacie zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną, m.in. niezbędną do zasilania urządzeń klimatyzacyjnych. – mówi Agnieszka Michalak z 3M Poland - Niewątpliwą zaletą folii Prestige jest całkowite wyeliminowanie z ich konstrukcji warstwy metalizowanej, dzięki czemu zainstalowany na szybach produkt jest praktycznie niezauważalny dla oka, jak również nie zmienia wyglądu budynku. Dodatkowo brak metalu sprawia, że folia nie zakłóca sygnału telefonów komórkowych.

Do tej pory wysoka skuteczność folii w zakresie redukcji nagrzewania wiązała się nieodłącznie ze znacznym zaciemnieniem wnętrza. Firma 3M stworzyła folię, która transmituje do wnętrza budynku nawet do 90% światła widzialnego. Wysoką skuteczność folii 3M Prestige w odbijaniu nadmiaru energii słonecznej uzyskano dzięki zastosowaniu technologii mikroreplikacji, tzn. połączenia kilkuset warstw folii o grubościach rzędu nanometrów każda, w jednolitą folię o grubości całkowitej ok. 50 mikronów.

- Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie, jak Liga Zielonych Ambasad. Udział w tym przedsięwzięciu pozwala nam zaprezentować produkt, który zapewnia komfort i oszczędność energii. Folie Prestige doskonale pasują na podwójne i potrójne szyby okien produkowanych na wszystkich światowych rynkach - mówi Pam Kellenberger z 3M.

3M jest światowym liderem w dziedzinie folii ochronnych, pierwszy patent otrzymała już w 1966 roku. Folie Prestige to jednak nie jedyny proekologiczny produkt amerykańskiego giganta od innowacji. Firma od lat  znana jest z innowacyjnych technologii, które starają się sprostać wyzwaniom współczesnego świata, związanym z zrównoważonym rozwojem biznesu i ochroną środowiska naturalnego.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro