Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Grupa McLaren oficjalnie otworzyła nowy zakład produkcyjny wyposażony w najnowocześniejsze technologie

Informacja Prasowa

2011-12-17  Autor: Katja Pirc   Źródło: TRIMO, MCLAREN   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

W zeszłym miesiącu, grupa McLaren otworzyła nowe centrum produkcji wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Spółka Trimo, jako oficjalny partner Centrum Technologii McLaren, współpracowała przy budowie tego obiektu dostarczając modułowy system elewacji o nazwie Qbiss One.

Budynek, który oficjalnie otworzył David Cameron, premier Wielkiej Brytanii, stanie się nowym, technologicznie zaawansowanym centrum produkcji spółki McLaren Automotive.

Nowe centrum zbudowano zgodnie z wizją i filozofią istniejącego Centrum Technologii McLaren. Zaprojektowano je we współpracy z McLaren oraz uznanym i wielokrotnie nagradzanym biurem architektonicznym Foster & Partners. W centrum realizowane będą wszystkie przyszłe projekty producenta McLaren Automotive, między innymi samochód sportowy MP4-12C o niezwykle wysokich osiągach.

Firma Trimo z dumą współpracuje z grupą McLaren w zakresie dostawy specjalnie dostosowanych okładzin Qbiss One o doskonałej charakterystyce technicznej dla nowego Centrum Produkcji McLaren zaprojektowanego przez Foster & Partners. W ramach tego projektu firma Trimo zapewni profesjonalne i funkcjonalne rozwiązania elewacji wewnętrznych i zewnętrznych odpowiadające koncepcji projektu architektonicznego Centrum Produkcji McLaren.

System elewacji Qbiss One to kompleksowe rozwiązanie spełniające najwyższe wymagania w zakresie estetyki, możliwości technicznych i funkcjonalności: wodoszczelna i samonośna warstwa zewnętrzna zabezpieczy Centrum przed niszczącym działaniem brytyjskiej pogody, a panele wewnętrzne są nie tylko ognioodporne, ale stanowią również eleganckie i nowoczesne wykończenie doskonale komponujące się z etosem McLarena.

po kliknięciu na fotografię powiększenie

Ron Dennis, prezes McLaren Group i McLaren Automotive, powiedział:

„Na wszystkich etapach projektowania i budowy Centrum Produkcji McLaren, mieliśmy świadomość, że konieczne jest wykreowanie przestrzeni, która uzupełniałaby istniejącą budowlę Centrum Technologii McLaren.

Opracowanie rozwiązania, które wkomponowałoby się w istniejącą architekturę, było szczególnym wyzwaniem, ale z przyjemnością stwierdzam, że biuro Foster & Partners doskonale dopasowało oba budynki, a jednocześnie zapewniło Centrum Produkcji McLaren przestrzeń do niezależnego funkcjonowania.

To dzięki oddaniu, pasji i umiejętności dostosowania się naszych partnerów mogliśmy zrealizować tę wspólną wizję w tak niezwykłej, jednolitej i funkcjonalnej formie architektonicznej. Wkład firmy Trimo w pomyślne ukończenie tego długiego procesu projektowania i budowy jest nieoceniony.”

Tatjana Fink, dyrektor naczelny Trimo, tak podsumowała tę współpracę:

„Trimo to globalna marka, tak jak McLaren, a status oficjalnego partnera Centrum Produkcji McLaren nie wynika jedynie z samego produktu, ale głównie z tego, co ten produkt sobą reprezentuje pod względem doskonałości, możliwości technicznych i jakości. Wspólna kultura korporacyjna innowacyjności i kreatywności, a także energia sprawiają, że obie firmy są najlepsze w tym co robią i są ciągle zmotywowane do osiągania kolejnych sukcesów.

Poza tym, jesteśmy zaszczyceni faktem, że budynek został dzisiaj otworzony właśnie przez premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona.”

po kliknięciu na fotografię powiększenie

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Baumit wybrał najlepsze fasady Europy. Oto laureaci!

2021-05-20

22 kwietnia br. odbyła się długo wyczekiwana gala finałowa Life Challenge 2021. Z uwagi na utrzymujące się… »

Sukces Polaków w European Property Awards

2021-04-02

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European… »

Harmonia doskonała

2021-01-25

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro