Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Autodesk przenosi Konwencję AIA do świata wirtualnego

Second Life

2007-05-27  Autor: Joanna Borowska   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Autodesk przenosi Krajową Konwencję AIA do wirtualnego świata Second Life
Społeczność architektów Second Life otrzymuje możliwość zapoznania się z treściami poruszanymi podczas Konwencji Amerykańskiego Instytutu Architektów (AIA), na Wyspie Autodesk!

Aby dotrzeć do rosnącej rzeszy architektów i projektantów uczestniczących w wirtualnym projekcie Second Life, Autodesk, inc. (NASDAQ: ADSK) ogłosił organizację cyklu wydarzeń oraz działań na Wyspie Autodesk w wirtualnym świecie Second Life, związanych z motywami prezentowanymi podczas Krajowej Konwencji Amerykańskiego Instytutu Architektów (AIA) 2007. Mieszkańcy Second Life już wkrótce będą mogli oglądać transmisje internetowe i prezentacje z konwencji oraz uczestniczyć w seminariach, podczas których będą oni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat głównych trendów stymulujących zmiany w branży architektonicznej.

 Trójwymiarowy, wirtualny świat Second Life jest tworzony całkowicie przez jego mieszkańców. Od chwili swojego powstania w 2003 roku, projekt rozwija się gwałtownie i obecnie obejmuje ponad sześć milionów mieszkańców z całego świata.

Po zakończeniu Krajowej Konwencji AIA 2007, Autodesk przedstawi szereg prezentacji na Wyspie Autodesk w wirtualnym świecie Second Life. Pierwszym z serii wydarzeń będzie prezentacja autorstwa Sergio Palleroniego, profesora architektury z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, który poruszy temat wyzwań w zakresie nowej definicji architektury jako czynnika niosącego ze sobą zmiany oraz promującego powszechną akceptację wzornictwa ekologicznego. Kolejne prezentacje na Wyspie Autodesk będą poruszały inne tematy obecne na Konwencji AIA m.in. w jaki sposób nowe technologie w tym modelowanie informacji o budynku (BIM) mogą przyczynić się do usprawnienia oraz zwiększenia wydajności ekologicznego projektowania. Wśród atrakcji przewidzianych na Wyspie Autodesk internauci będą mogli zapoznać się z prezentacjami wideo oraz brać udział w spotkaniach z goścmi, którzy będą pojawiali się w określonych terminach.

 

"Podobnie jak oprogramowanie Autodesk, wirtualny świat Second Life daje architektom i projektantom kolejne narzędzie do wypróbowania koncepcji zanim stanie się ona rzeczywistością" - powiedział Phil Bernstein, wice dyrektor ds. strategii i relacji przemysłowych Autodesk AEC Solutions. - "Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami pobudzania wiedzy innowacyjności wśród społeczności architektów w świecie Second Life".

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

Już 3/4 firm wynajmuje programy zamiast je kupować. Jak SaaS zmienia biznes?

2021-02-17

Choć sporo osób miałoby kłopot z rozwinięciem skrótu SaaS, oprogramowanie dostępne w modelu… »

„Pomówmy o BIM” – Autodesk prezentuje cykl podcastów branży budowalnej

2020-08-19

Seria podcastów „Pomówmy o BIM” to zbiór dobrych praktyk dotyczących pracy w… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2022 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro