Wyróżnienia PLGBC oraz konkurs architektury ekologicznej “zielony budynek oraz zielone wnętrze”.

PLGBC Awards & Green Building Competition

GREEN BUILDING COMPETITION KONKURS ARCHITEKTURY EKOLOGICZNEJ “zielony budynek oraz zielone wnętrze” Konkurs jest ogólnodostępny – podzielony na część dla profesjonalistów oraz studentów. Konkurs nie wymaga żadnych opłat wstępnych czy też wcześniejszej REJESTRACJI.

AWARDS

Wyróżnienia PLGBC będą przyznawane w następujących kategoriach:

1.Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem LEED

2.Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem BREEAM

3.Najlepszy ekologiczny obiekt z pre-certyfikatem (LEED, DGNB)

4. Najlepsza inicjatywa proekologiczna w firmie – zaangażowanie w budownictwo ekologiczne*

5. „Green” Developer of the Year *

6. „Green” Architect of the Year*

7. „Green” Product of the year*

* szczegółowe kryteria dostępne na życzenie w PLGBC

Nagrody będą przyznawane w następujących kategoriach:

1.Najlepszy ekologiczny obiekt (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować obiekty ubiegające się dopiero o cert. bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniające go pod względem zarówno architektonicznym jak i zrównoważonego rozwoju)

2.Najlepsze ekologiczne wnętrze (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować wnętrza ubiegające się dopiero o certyfikację, bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniające je pod względem zarówno designerskim jak i zrównoważonego rozwoju)

3.Najlepszy ekologiczny projekt (niezrealizowany, w tej kategorii mogą startować profesjonaliści)

4.Najlepszy ekologiczny projekt studencki (niezrealizowany, w tej kategorii mogą startować studenci)

 

Zwycięzcy będą publicznie ogłoszeni podczas Gali PLGBC 16 listopada. Zwycięskie prace będą umieszczone na stronie internetowej PLGBC, opublikowane w newsletterze PLGBC oraz w publikacjach Patronów Medialnych. Zwycięzcy otrzymają dyplomy uznania.

Najciekawsze plansze będą wystawione podczas PLGBC Sympozjum, Expo i Gala.

Ogólne warunki konkursowe:

Konkurs “Zielony budynek oraz zielone wnętrze” jest drugą edycją organizowaną przez PLGBC. Jego zadaniem jest szczególne wyróżnienie obiektów budowlanych oraz wnętrz, które wnoszą nadrzędne wartości w dziedzinie budownictwa zrównoważonego – jednoczenie dbając o ciekawą formę architektoniczną, stanowiąc godny naśladowania przykład projektowania, wykonywania oraz użytkowania budynków.

Uwaga! Konkurs obejmuje wyłącznie budynki oraz projekty znajdujące się na terytorium Polski.

Format prac:

Prace należy wysyłać w formacie plansz B1 100x70 lub B2 70x50cm oraz płyty z pracami w formacie PDF, 300dpi. Prace powinny zawierać od 2-5 plansz plus opis.

(wyjątek stanowić będzie czwarta kategoria konkursowa - projekt studencki – gdzie dopuszcza się zastosowanie formatu A3).

Zawartość prac konkursowych:

Prace powinny zawierać minimalnie jeden rzut założenia, oraz rendering lub zdjęcie ilustrujące koncept. Forma graficzna jest zupełnie dowolna. W pracy należy podkreślić aspekty związane z rozwojem zrównoważonym (dotyczące usytuowania, zagospodarowania terenu, oszczędności wody oraz energii, jakości powietrza wewnątrz obiektu, zdrowych materiałów, niskiego nakładu energii pierwotnej, minimalizacji użycia surowców pierwotnych, LCA, projektowania zintegrowanego etc). W przypadku obiektów nie ubiegających się o certyfikację wielokryterialną LEED, BREEAM lub DGNB (czy też inną) przedstawienie tzw. Green Checklist lub Scorecard – będzie również plusem). 

Dla obiektów certyfikowanych lub ubiegających się o certyfikację wielokryterialną przedstawienie tzw. Green Checklist lub Scorecard jest obowiązkowe.

Prace będą oceniane zarówno pod względem walorów architektonicznych, estetycznych jak i walorów związanych z budownictwem ekologicznym i rozwojem zrównoważonym. Pod uwagę brane będą również wszelkie ciekawe nowatorskie pomysły adresujące połączenie wymienionych walorów.

PLGBC zastrzega sobie możliwość nie przyznania nagrody w jednej lub więcej kategorii, jeśli nadesłane projekty nie będą spełniać wymogów budownictwa zrównoważonego.

Terminy:

Prace konkursowe należy składać do 7 listopada 2011 w formie elektronicznej (pdf), przystąpienie do konkursu jest bezpłatne.  Prace muszą być wydrukowane i trwale przymocowane do płyty piankowej  o grubości minimum 5mm i wymiarach B1 lub B2 (za wyjątkiem studenckich – gdzie dopuszcza się wymiar A3).

Plansze konkursowe należy przesyłać na adres biura PLGBC w Krakowie. Prace, które nie dotrą na wskazany adres przed 11 listopada 2011, nie będą brały udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Prace należy przesyłać na adres green_building_competition@gmail.com (większe pliki) i biuro@plgbc.org (zgłoszenia i pytania).

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia! 


Komisja PLGBC Awards & Green Building Competition

Przewodniczący komisji - informacja wkrótce.

Skład komisji:

- dr inz. arch. Krzysztof Ingarden Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Fycza Modrzewskiego, Partner w K.Ingarden, J.Ewy Architekci

- dr inz. arch. Jan Kubec, Właściciel  RAr_ 2 Laboratorium Architektury

- Michel Guillaume - Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Technicznego Grupy CFE

- Marek Kuryłowicz, Partner w Kuryłowicz & Associates

- Małgorzata Tomczak, Redaktor naczelna “A&B”

- Robert Strzeński, Architekt, Partner w Horizone Studio

- Rafal Schurma, Architekt, Konsultant, Prezydent PLGBC

- Ryszard Nakonieczny, wieloletni redaktor naczelny - do początku 2011 roku Kwartalnika Archivolta

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com