Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Szkoła duńskiej architektury

Wakacyjny staż w biurze architektonicznym VELUX

2010-05-29  Autor: Dominika Bien   Źródło: VELUX   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Już po raz dziewiąty firma VELUX zaprasza studentów architektury do konkursu, w którym do wygrania jest dwumiesięczna praktyka zawodowa w biurze architektonicznym w Hørsholm koło Kopenhagi. Zgłoszenia można przesyłać do 8 czerwca.

W poprzednich edycjach w konkursie wzięli udział wyjątkowi studenci, których kariera po stażu w Danii potoczyła się niezwykle ciekawie. Jędrzej Kolesiński pracował u Normana Fostera, Ewa Białecka zrobiła doktorat w Szwecji, a biuro Łukasza Pastuszki „MOOMOO” zostało uznane przez Wallpaper za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie. W tym roku również szukamy wybitnych architektonicznych osobowości, studentów którzy chcą projektować energooszczędne budynki, pełne światła i komfortu – mówi Monika Kupska-Kupis architekt VELUX.

Konkurs adresowany jest do wszystkich studentów architektury na polskich uczelniach. Staż odbędzie się w dniach 2 sierpnia – 24 września 2010 r. VELUX pokrywa wszystkie koszty związane z podróżą oraz pobytem w Danii. Podczas stażu wybrany student pracuje przy kilku projektach realizowanych przez biuro architektoniczne VELUX. W ubiegłych latach były to np. projekt modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat ’60 XX wieku, modernizacja szpitala w Chile czy projekt domu na wodzie w Amsterdamie. Dotychczasowi stażyści doceniali również możliwość smakowania duńskiego design’u i poznawania słynnych dzieł – takich jak np. Black Diamonds, czyli budynku królewskiej biblioteki zaprojektowanego przez Schmidt Hammer Lassen, czy Duńskiego Teatru Królewskiego, autorstwa Lundgaard & Tranberg Arkitekter.

Staż w Danii miał dla mnie ogromne znaczenie – mówi Łukasz Pastuszka, stażysta VELUX z 2004 r., który wraz z Jakubem Majewskim prowadzi biuro MOOMOO, uznane w 2009 r. przez prestiżowy magazyn Wallpaper za jedno z 30 najlepiej zapowiadających się biur architektonicznych na świecie. Do tej pory wspominam poznawanie architektury, wszystkie detale związane z budynkami, przystankami, oknami. Wiele doświadczeń zdobytych podczas stażu do dzisiaj wykorzystuję podczas pracy w biurze i na uczelni - dodaje Łukasz Pastuszka.

To, czego nauczyłem się podczas stażu w VELUX to znaczenie światła w architekturze – mówi Michał Majewski, stażysta z 2009 r. Wcześniej podczas projektowania myślałem o funkcjonalności, ale rzadko w tym kontekście. Teraz nie tylko doceniam znaczenie światła, ale również wiem co zrobić, żeby było go wystarczająco dużo. Nauczyłem się również korzystać z programu daylight visualizer - dodaje Michał Majewski.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 8 czerwca br. złożyć dokumenty – list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz prezentację portfolio na płycie CD pokazujące umiejętności prezentacyjne i wizualizacje. Aplikacje należy składać w języku angielskim w dwóch egzemplarzach na adres: VELUX-Polska Sp. z o.o. ul. Muszkieterów 15 A, 02-273 Warszawa lub na adres e-mailowy: m.kupska-kupis@VELUX.com (z dopiskiem „Praktyka w Danii”).

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni kandydatów, których zaprosi na rozmowy kwalifikacyjne. Odbędą się one 15 czerwca br. w siedzibie firmy w Warszawie. Kandydatów oceniać będą architekci VELUX - Monika Kupska-Kupis, Lone Feiffer i Henryk Norlander Smith – m.in. współprojektant domu LUMINA zaprojektowanego we współpracy z pracownią Archipelag z Wrocławia. Na wybór laureata będą miały wpływ znajomość języka angielskiego, twórcza i kreatywna osobowość oraz umiejętności wizualizacyjne. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone po 25 czerwca.

Więcej informacji na temat stażu VELUX w Danii można znaleźć na stronie http://www.velux.pl/Profesjonalisci/Architekci/Studenci/default.aspx

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomosci ze Świata

Gwiazda tenisa Dominic Thiem jest nowym ambasadorem marki Duravit

2020-09-09

W poniedziałek 10 sierpnia 2020 w Hornbergu Dominic Thiem i Duravit podpisali umowę o współpracy. Przez… »

WorldHotels przedstawia swoją najnowszą markę - WorldHotels Crafted Collection

2020-08-19

Sieć hotelowa WorldHotels, należąca do BWH Hotel Group, wprowadza do swojego portfolio nową markę –… »

Seria Viu & XViu otzrymuje Nagrodę Red Dot: Best of the Best 202

2020-06-30

Red Dot Design Award nazywana również Oscarem designu, jest nagrodą przyznawaną od 1955 roku przez Design… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2020 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro