Eko-projektowanie w biurach HOK czyli 'zaawansowane pokoje komunikacyjne'...

Nowości i technologie

01-05-2010  Autor: Mike Plotnick   Źródło: HOK   Kategoria: Wiadomosci ze Świata

Najnowocześniejsze technologie w 14 biurach HOK na 3 kontynentach pozwalają przenieść możliwości komunikacyjne na wyższy poziom. Jednocześnie redukują one koszty podróży pracowników między tymi biurami. Nie bez znaczenia jest też ekologiczny charakter takich działań, bo przecież bez przemieszczania się setek pracowników biura projektowego znacznie spada ich wpływ na środowisko naturalne.

Nowość biur projektowych HOK prezentujemy jako ciekawostkę. Od wielu lat nowe pokolenia projektantów, także i w Polsce, używają do komunikacji między swoimi filiami lub firmami współpracującymi takich urządzeń jak kamery i mikrofony w oprogramowaniu od najprostszych (Skype) po zaawansowane systemy telekonferencji oraz wglądu w komputery, software osób znajdujących się w innej lokalizacji. HOK idzie jednak dalej łącząc wiele technologii. Tworzy pokoje, w których projektanci mogą w czasie rzeczywistym omawiać, zmieniać i co chyba najważniejsze – tworzyć cały projekt. Powstające ACRs (Advanced Collaboration Rooms) używają technologii CISCO w wysokiej rozdzielczości, systemów wirutalnych paneli (PolyVision’s Thunder Virtual Flipchart) i wielu innych. Całość tworzy nowoczesne i wyrafinowane narzędzie komunikacyjne, które pozwala zespołom na całym świecie tworzyć szkice i projekty wspólnie w czasie rzeczywistym. Uczestnicy mogą wyświetlać obraz, wideo, dokumenty, mieć wgląd w pulpity komputerów innych. Poprzez użycie wielu projektorów oraz dużych monitorów istnieje możliwość prezentacji wielu pomysłów i projektów w jednej chwili, wszystkie działania i akcje mogą być zapisywane i archiwizowane, drukowane i wysyłane np. E-mail do wszystkich uczestników.

HOK bardzo dokładnie analizuje wpływ swoich decyzji odnośnie środowiska naturalnego. Obliczono, iż spotkania w pokojach komunikacyjnych tylko w lutym 2010 oszczędziły na 204 przelotach samolotowych czyli około 259276 kg dwutlenku węgla...

Specjalne nowoczesne pokoje konferencyjne znajdują się w filiach HOK w poniższych miastach:
Atlanta, Chicago, Dallas, Hong Kong, Houston, Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Singapur, St. Louis, Tampa, Toronto oraz Waszyngton.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com