Na co zwrócić uwagę wybierając wykładzinę do hotelu?

Porady i informacje...

10-01-2018  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: wykladzinywapol.pl   Kategoria: Porady, produkty, technologie

Faktem jest, że wykładzina jest jednym z istotniejszych elementów wystroju każdego hotelu. Jej stan, wygląd i wzór świadczy bowiem o jakości hotelu, a jak wiadomo – to właśnie jakość decyduje o tym, czy nasi goście chętnie do nas powrócą.

Miękka i dobrze dopasowana wykładzina doskonale uzupełnia zarówno klasyczne, jak i nowoczesne hotelowe wnętrza, dodając im ciepła i przytulności. Dobór odpowiedniej wykładziny nie jest jednak kwestią prostą, dlatego chcąc cieszyć się perfekcyjnym wystrojem wnętrz, warto zwrócić uwagę na kilka niewątpliwie ważnych kwestii.

Ważne funkcje hotelowej wykładziny

Wykładzina pokrywająca hotelowe pokoje spełnia wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim – daje uczucie komfortu i wpływa na estetykę pokoju. Choć goście w pierwszej kolejności zwracają uwagę na łóżko i jego wygodę, wygląd podłóg również stanowi bardzo istotny element wystroju hotelowych wnętrz. Osoby odwiedzające hotel często podróżują z całymi rodzinami, a drapiące, nieprzyjemne dla stóp wykładziny bez wątpienia nie są przyjazne dla delikatnej skóry małych podróżników. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego materiału, z którego zostanie wykonana hotelowa wykładzina. Zakup produktów z wyższej półki to najczęściej inwestycja na długie lata. Wybierając tańsze materiały, o niskiej jakości ryzykujemy natomiast przykrym rozczarowaniem i koniecznością wymiany wykładziny na nową już po kilku sezonach.

Wykładzina hotelowa – kolorystyka

Mówiąc o doborze odpowiednich barw, pod uwagę wziąć powinniśmy przede wszystkim zamysł osoby projektującej wnętrze. Faktem jest jednak, że wbrew pozorom znacznie lepiej spisują się wykładziny jasne – biała, kremowa i szara. Nadają bowiem hotelowemu wnętrzu eleganckiego stylu i optycznie powiększają pokój. Ciemne wykładziny są zdecydowanie bardziej przytłaczające, a przecież goście hotelowi powinni czuć się w swoich pokojach swobodnie i komfortowo.

Wykładzina jest bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów wystroju każdego hotelu. Wpływa bowiem nie tylko na kwestie wizualne, ale również wpływa na komfort hotelowych gości. Przy doborze idealnej wykładziny warto unikać pozornych oszczędności – dobrej jakości wykładzina jest bowiem inwestycją na długie lata.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com