Strona główna Portalu >>> newsy >>> TARGI - WSPÓŁPRACA MEDIALNA W-A.pl

VIII Targi Budowlane
Murator EXPO 2007
Targi Budownictwa Jednorodzinnego
27-29 kwietnia 2007 roku
Warszawa

Targi Budowlane Murator EXPO organizowane są od ośmiu lat i zyskały opinię największych na Mazowszu targów budowlanych dla indywidualnych inwestorów. Gromadzą każdorazowo ponad 150 Wystawców - producentów i dystrybutorów wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz. Wystawcami są także pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.

 
autor: Murator
|
25-01-2007
|
Źródło: Murator EXPO

Informacja o TARGACH w pliku .pdf > > >

Informacja od organizatora:

Gośćmi Targów jest blisko 6 000 osób zainteresowanych jak mądrze, nowocześnie i bez błędów budować domy solidne, trwałe, zdrowe, na miarę możliwości finansowych.

Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny. Zainteresowani uczestniczą w cyklu prelekcji poświęconych m.in.: technologiom wznoszenia ścian zewnętrznych, skutecznym sposobom wentylowania w budownictwie, izolacji tarasów, balkonów, pomieszczeń pod budynkami. Niezależni konsultanci pomagają w wyborze najbardziej odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego - zarówno pod względem funkcji, jak i kosztów realizacji. Odbywają się także wykłady pod wspólnym tytułem "Jak zdobyć pieniądze na budowę domu, remont lub jego urządzenie". W targowym Centrum Bezpłatnych Porad Goście mogą korzystać z indywidualnych konsultacji. Równolegle z targami trwają spotkania środowiskowe i seminaria dla Inżynierów i Techników Budownictwa oraz dla Wystawców.

Patronem medialnym imprezy jest Wydawnictwo MURATOR. W promocję Targów zaangażowane są wiodące media ogólnopolskie: "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Parkiet", "Gazeta Prawna", "Super Express", "Trybuna" i media lokalne, m. in.: "Metropol", "Życie Warszawy". Promocji dopełnia blisko 100 billboardów zlokalizowanych przy najważniejszych ulicach Warszawy, plakaty małoformatowe oraz ulotki i plakaty w wybranych supermarketach budowlanych.

Targi odbywają się pod patronatem najwyższych władz resortowych oraz uznanych organizacji i stowarzyszeń branży. Gośćmi uroczystości otwarcia ostatniej VII edycji Targów byli: Piotr Styczeń - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, Bożenna Kita z Departamentu Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki, Jarosław Leśniewski - zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie, Markek Mikos - Przedstawiciel Naczelnego Architekta Miasta w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, Stefan Nawrocki - Prezes Polskiej Izby Przemysłowo - Handlowej Budownictwa oraz Sylwester Foltyn Prezes Mazowieckiej Izby Przemysłowo - Handlowej Budownictwa i Bogdan Porzęcki - Dyrektora Oddziału Mazowieckiego Izby.

PRELEKCJE I PREZENTACJE

Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny skierowany do indywidualnych inwestorów. Przy tworzeniu programu merytorycznego targów współpracują z nami m.in.: biura doradztwa technicznego, konsultanci stowarzyszeń branżowych i niezależni eksperci.
Na targach odbywają się szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów z branży i dla Wystawców, których gospodarzami są: Instytut Techniki Budowlanej - partner programu merytorycznego targów, Państwowa Inspekcja Pracy i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

CENTRUM BEZPŁATNYCH PORAD

Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów działa Targowe Centrum Bezpłatnych Porad. Goście targów korzystają z indywidualnych konsultacji. Porad udzielają wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnią praktyką.

Oferujemy porady:

  • kredytowe: eksperci Murator KREDYT pomagają w wyborze najbardziej korzystnej oferty kredytowej - dopasowanej do indywidualnych możliwości i potrzeb, omawiają niejasne zapisy w umowach, wyliczają wysokość rat i całościowe koszty zaciągnięcia zobowiązań kredytowych
  • podatkowe: w zakresie odliczeń wydatków poniesionych m. in. na remont i modernizację domu lub mieszkania, budowę domu, zakup nowego domu lub mieszkania, wykończenie nowego mieszkania, zakup gruntu pod budowę.
    Doradcy omawiają limity odliczeń, wymagania dotyczące dokumentacji niezbędnej do dokonania odliczeń, zagrożenia utraty ulgi
  • inspektorów nadzoru budowlanego: z dziedziny budownictwa ogólnego, zainteresowani dowiadują się m.in.: jak przewidzieć wszystkie koszty i uzyskać kredyt, jak wybudować dom zgodnie z prawem i sztuką budowlaną, jakich użyć materiałów i technologii do budowy domu. Ponadto można dokonać weryfikacji projektu "swojego" domu we
    wszystkich branżach
  • projektantów instalacji: dotyczące projektowania instalacji sanitarnych, elektrycznych i technicznych
  • architektów wnętrz i stylistów: można uzyskać pomoc w wyborze funkcjonalnych rozwiązań i interesujących pomysłów aranżacji pomieszczeń, trafnego doboru materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków, tworzenia funkcjonalnej i ciekawej przestrzeni uwzględniającej własne potrzeby i przyzwyczajenia
  • architekta: w dziedzinie projektowania architektonicznego, rozbudowy domów i wykańczania wnętrz
  • doradztwo techniczne wyrobów stolarki otworowej: przedstawiciele Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów "POLSKIE OKNA i DRZWI" udzielają porad z zakresu kryteriów poprawnego wyboru okien i drzwi, fasad, bram i możliwości weryfikowania ich montażu
  • dotyczące systemów izolacji cieplnej - czym się kierować przy wyborze ocieplenia domu?: doradcy techniczni Stowarzyszenia Producentów Styropianu pomagają w wyborze izolacji ścian zewnętrznych, stropów i podłóg, aby uzyskać komfort cieplny, akustyczny i wilgotnościowy. W punkcie konsultacyjnym Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej można m.in.: wyliczyć optymalną grubości warstwy izolacyjnej dla swojego domu czy obliczyć zapotrzebowanie ciepła na ogrzewanie budynku w sezonie grzewczym
  • konsultantów specjalizujących się w doborze odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego - zarówno pod względem funkcji, jak i kosztów realizacji - z kolekcji ponad 350 projektów domów parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowych, zaprojektowanych w różnych stylach architektonicznych

POKAZY I PREZENTACJE

"Na żywo" budowane są domy jednorodzinne: w szkielecie drewnianym i z bali, odbywają się mistrzostwa Dekarzy w układaniu pokryć dachowych, a także pokazy układania posadzek z drewna i prezentacje sposobów ich konserwacji.
Zawody Dekarskie Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy są prowadzone w dwóch kategoriach: dachówka i blacha. Ocenie Komisji podlegają m.in.: montaż deski okapowej, wyłożenie folii na pas, montaż pasów nad i pod rynnowych, montaż rynajz i rynien czy wykonanie obróbek blacharskich wiatrownicy.

Odbywają się pokazy układania parkietu, szlifowania oraz wykańczania powierzchni drewnianej podłogi metodą olejowania, przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Przy stanowiskach demonstracyjnych funkcjonuje punkt konsultacyjny Stowarzyszenia, w którym można zasięgnąć rady i opinii.

KATALOG TARGOWY

Katalog targowy wydawany jest w nakładzie 10 000 egzemplarzy. Otrzymują go: goście targów, przedstawiciele mediów, przedstawiciele administracji samorządowej na Mazowszu, deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe. Katalog dociera również do prenumeratorów miesięcznika "Murator" w regionie mazowieckim.
W katalogu znajdą się informacje o ofercie wystawców wraz z planem ekspozycji i programem wydarzeń towarzyszących, artykuły poradnicze przygotowane przez redakcje współpracujących miesięczników.

SERWIS INTERNETOWY

Targi Budowlane Murator EXPO posiadają własny serwis internetowy pod adresem www.targibudowlane.pl. Serwis jest adresowany zarówno do klientów indywidualnych, jak i profesjonalistów z branży. Atutem serwisu są kompleksowość i przejrzystość układu, gwarantujące szybkie dotarcie do poszukiwanej informacji. Jedną z ważniejszych funkcjonalności serwisu jest lista Wystawców, dająca możliwość łatwego kontaktu zainteresowanych osób zarówno przed jak i po targach z Wystawcą.