Strona główna Portalu >>> newsy >>> WYKŁADY

Studio MVRDV - Winy Maas w Warszawie

W ramach cyklu Archiechos organizowanego przez fimę Philips 7 grudnia tj. we czwartek o godz. 18.00 w Silverscreen, ul. Puławska 17 w Warszawie odbędzie się spotkanie i wykład znakomitego architekta Winy Maasa z holenderskiej pracowni MVRDV. Winy Maas - (Schijndel, 1959) - światowej sławy architekt, ukończył Architekture i Urbanizajce na Uniwersytecie w Delft.

Polecamy: EL CROQUIS numer 86+111: MVRDV 1991-2002 w cenie 279 złotych

 
autor: [KK]
|
14-11-2006
|
Źródło: fta.pl, www.klubswiatla.pl

Spotkanie Winy Maas - Przegląd projektów

Czas: 7.12.2006 - godzina 18:30

Miejsce: Silverscreen, ul. Puławska 17, Warszawa

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na catering.


Konieczne potwierdzenie obecności i rezerwacja transportu pod numerem telefonu 022 5710052, p. Izabela Falkowska izabela.falkowska@philips.com

Winy Maas - (ur. Schijndel, 1959) - światowej sławy architekt, ukończył Architekturę i Urbanizację na Uniwersytecie w Delft. Swoją karierę rozwijał pracując jako architekt dla biura Bakker (Bleeker), D.R.O w Amsterdamie, Kuiper Compagnons w Rotterdamie, UNESCO w Nairobi, DHV w Amsterfoort oraz dla Office of Rem Koolhaas for Metropolitan Achitecture w Rotterdamie.

Regularnie wykłada w szkołach i instytucjach na całym świecie - na przykład dla Architectural Association w Londynie, Berlage Institute w Amsterdamie, Uniwersytetach w Delft, Eindhoven, Berlinie, Barcelonie, Oslo, Wiedniu, Cooper Union w Nowym Yorku, Los Angeles, Chicago, Bostonie i Princeton, Akademiach Architektury w Rotterdamie, Amsterdamie, Tilburgu, Groningen oraz Arnhem.

W 1991 roku wspólnie z Jacobem van Rijs'em oraz Nathalie de Vries - kolegami z OMA otworzył studio architektoniczne o nazwie MVRDV będącej skrótem od inicjałów głównych założycieli.

W 1997 roku studio MVRDV przyciągnęło uwagę budynkiem radia i telewizji VPRO w Hilversum i krótko po tym duńskim pawilonem na EXPO 2000 w Hanowerze.
Nazwiska architektów studia MVRDV stały się marką dla eksperymentalnej architektury w Holandii. Swoją filozofią przyczynili się oni znacząco do innowacyjnych, kompaktowych rozwiązań w architekturze takich jak radzenie sobie z gęstością populacji czy wykorzystaniem otwartej przestrzeni w przeludnionych krajach.

Główne nagrody:
  • 2005 - Copenhagen City Buildings Prize - nagroda za Forsilos - The Marcus Corporation Foundation Prize - nagroda za całokształt pracy
  • 2004 - Amsterdam Prize for the Arts 2003 - nagroda za całokształt pracy
  • 2003 - Nomination Architectuurprijs Almere 2003 za Top Tower Almere
  • 2002 - NAI Prize 2002 (Netherlands Architecture Institute) w Rotterdamie - nagroda za Hageneiland
  • 2001 - The Dutch Pavilion Expo 2000 w Hanowerze zostało wyróżnione nagroda European Union Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award, nominacja Dutch Pavilion Expo 2000 do nagrody World Architecture Awards jako jeden z 5 najlepszych budynków w północnej części.
  • 2000 - Fritz Schumacher Preis - nagroda za całokształt pracy studia MVRDV, Alfred Toepfer Stiftung, Hanower, Niemcy

Publikacje:

  • Kein Abschied von der Moderne - Architekten und Ihre Visionen - H. Hollein, W. Maas, G. Behnisch, D. Meyhoefer - Junius Verlag; 2000
  • MVRDV: Reads - B. Lootsma, S. Kwinter, A. Ruby, A. Betsky, W. Maas - Nai Publishers; 2003
  • MVRDV. Nordic Enterprise - W. Maas, J. van Rijs, N. de Vries - Actar; 2001 (250 kolorowych ilustracji)
  • Costa Iberica. Datascape. MVRDV - W. Maas, N. de Vries, J. van Rijs - Actar; 2000