Strona główna Portalu >>> newsy >>> SOFTWARE
Autodesk prezentuje nowe portfolio

        Nowe produkty i rozwiązania branżowe pomagają klientom realizować ich pomysły - aby skutecznie konkurować

 
autor: KK
|
17-03-05
|
źródło: Omega Communication

Warszawa, 16 marca 2005 - Autodesk Inc. (NASDAQ: ADSK) ogłosił nowe wersje swoich rozwiązań. Nowe portfolio obejmuje ponad 25 produktów, które pomagają klientom w bardziej efektywnym tworzeniu, zarządzaniu i współdzieleniu ich zasobów cyfrowych. Autodesk oferuje narzędzia do projektowania dwuwymiarowego, koncepcyjnego, zaawansowanego modelowania trójwymiarowego, animacji, wizualizacji, zarządzania danymi i współpracy. Dzięki unowocześnieniom, skoncentrowanym na podnoszeniu efektywności, klienci Autodesk w branży mechanicznej, architektonicznej i budowlanej oraz infrastrukturalnej mogą realizować swoje pomysły szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Najsilniejsze portfolio
Autodesk prezentuje innowacyjne, dostosowane do potrzeb poszczególnych branż rozwiązania przewyższające konkurencyjne oferty. Jednocześnie wprowadza na rynek dwudziestą edycję AutoCAD, który stał się standardem projektowania dwuwymiarowego i kreślenia dla inżynierów i projektantów.

"Zestaw produktów Autodesk 2006 oferuje łatwość wdrożenia i użytkowania, umożliwiając naszym klientom szybkie podniesienie efektywności oraz zwrot z inwestycji" - mówi Carol Bartz, prezes i dyrektor zarządzająca Autodesk. "Przygotowanie najsilniejszego w historii firmy portfolio nie było łatwym zadaniem, dlatego też chciałabym osobiście podziękować wszystkim członkom zespołów produktowych."

Najważniejsze nowe wersje produktów firmy Autodesk obejmują:

  • Autodesk Inventor 10 - najlepiej sprzedające się (w czwartym kolejnym roku) oprogramowanie do projektowania 3D. Inventor 10 został wzbogacony o możliwości projektowania funkcjonalnego, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu i kosztu projektów;
  • Autodesk Civil 3D 2006 - jedyne w branży rozwiązanie do projektowania 3D dla inżynierii lądowej, obsługujące dynamiczny model inżynieryjny, który umożliwia wykonywanie projektów szybciej i dokładniej;
  • Autodesk Map 3D 2006 - łączy dane CAD i GIS dzięki unikalnym narzędziom geoprzestrzennym, które tworzą i zarządzają księgami niezwykle dokładnych map przedstawiających detale budynków i infrastruktury oraz ich precyzyjną lokalizację;
  • Autodesk Revit Building 8 - obsługa nowoczesnego modelowania informacji budowlanych (BIM) pozwala architektom, projektantom i inżynierom pracować wspólnie na pojedynczej, całościowej reprezentacji projektu budowlanego;
  • AutoCAD 2006 - wiodące oprogramowanie CAD umożliwiające dostosowanie do potrzeb klienta i rozbudowę. Służy do kreślenia 2D, projektowania detali, prowadzenia dokumentacji projektu i podstawowego projektowania koncepcyjnego;
  • Autodesk® Buzzsaw® - usługa, która została rozszerzona o funkcje monitorowania portfolio projektowego. Usprawniono również procesy, dzięki czemu zespoły projektowe mogą komunikować się, a także współdzielić i monitorować informacje projektowe w całym cyklu życia projektu - zgodnie z założonym harmonogramem i budżetem;
  • Autodesk® DWF™ Composer i DWF™ Viewer - umożliwiają projektantom współdzielenie oraz szybką i dokładną korektę cyfrowych wersji dokumentów projektowych, z zachowaniem pełnej integralności informacji. Proces przebiegający w formie elektronicznej pozwala na redukcję kosztów i wyeliminowanie 2-3 dniowych opóźnień związanych z tradycyjnymi metodami i niekompatybilnością formatów.

Szybsza realizacja pomysłów
Podejście firmy Autodesk do projektowania produktów jest proste: ułatwić projektantom szybsze realizowanie pomysłów. Zamiast po prostu tworzyć programy, które pracują szybciej i wykorzystują nowe możliwości w dziedzinie przetwarzania danych, firma Autodesk na bieżąco współpracuje z doświadczonymi projektantami aby zrozumieć, w jaki sposób pracują. Dzięki tej współpracy wszystkie nowe produkty firmy Autodesk oszczędzają czas, zmniejszając liczbę kroków potrzebnych do wykonania danego zadania lub udostępniając bardziej intuicyjne procesy. Niezależnie od tego, czy programy są wykorzystywane do projektowania wieżowca, mostu, skomplikowanej maszyny produkcyjnej czy małego produktu konsumenckiego, narzędzia firmy Autodesk są zawsze dostosowane do potrzeb użytkowników.

AutoCAD 2006: 20. wersja branżowego standardu
Już pierwsza wersja oprogramowania AutoCAD, która udostępniła użytkownikom komputerów klasy PC profesjonalne narzędzia do projektowania komputerowego, stała się standardem branżowym. Innowacje - stale wprowadzane w kolejnych wersjach - doprowadziły do stworzenia produktu ułatwiającego pracę projektantów i zwiększającego jej efektywność, a także ułatwiającego współdzielenie danych w procesie projektowania.
20. edycja programu - AutoCAD 2006 - jest uwieńczeniem tego procesu. Zawiera usprawniony interfejs wprowadzania danych, usprawnienia przypisów przyspieszające wprowadzanie zmian do tekstu, a także zmodernizowane funkcje kreskowania i obliczeń tablicowych. Możliwość konwersji do formatu Autodesk DWF za pomocą jednego kliknięcia pozwala natychmiast udostępnić informacje projektowe przez darmową przeglądarkę, którą można pobrać z sieci.

Wsparcie partnerów z zakresu nowej oferty produktów
Trzydziestu członków sieci Autodesk Developer Network (ADN) już dostarcza produkty i rozszerzenia programów zgodne z linią Autodesk 2006. Sieć ADN została stworzona przez firmę Autodesk aby udostępniać komercyjnym firmom i programistom indywidualnym zasoby potrzebne do tworzenia specjalistycznych aplikacji spełniających wymagania szerokiego grona klientów z różnych branż. Stale rosnąca liczba produktów zgodnych z oprogramowaniem AutoCAD 2006 jest dostępna pod adresem www.autodesk.com/partnerproducts.

Program subskrypcji Autodesk
Autodesk® Subscription jest najłatwiejszym sposobem korzystania z najnowszej technologii. W ramach rocznej opłaty klienci korzystają z najnowszych wersji licencjonowanego oprogramowania Autodesk, wsparcia przez Internet, możliwości szkoleń we własnym tempie i innych korzyści biznesowych i technologicznych.

Tekst: Dorota Sapija