Strona główna Portalu >>> newsy >>> SOFTWARE
Nadciąga Autocad 2006!

        AutoCAD 2006- 20. wersja sztandarowego oprogramowania Autodesk przyspiesza urzeczywistnianie pomysłów projektantów

 
autor: KK
|
17-03-05
|
źródło: Omega Communication

Najnowsze wersje AutoCAD i AutoCAD LT znacznie usprawniają projektowanie i kreślenie. Jest to część najbardziej kompleksowej edycji technologii Autodesk.

Warszawa, 16 marca 2005 - Autodesk Inc. (NASDAQ: ADSK) ogłosił 20. wersję oprogramowania AutoCAD® i najnowszą edycję AutoCAD LT®. Usprawniają one podstawowe funkcje kreślarskie pozwalając na szybsze i bardziej intuicyjne projektowanie i kreślenie. AutoCAD i AutoCAD LT to najpopularniejsze programy do projektowania, z których korzysta ponad 5 mln aktywnych licencjonowanych użytkowników na całym świecie. Służą do projektowania tak różnych obiektów, jak nowoczesna kolejka górska w Las Vegas i nowe Muzeum Sztuki Azjatyckiej w San Francisco. Nowe wersje programów AutoCAD i AutoCAD LT pozwalają projektantom efektywniej tworzyć i współdzielić informacje projektowe oraz zarządzać nimi. W rezultacie zwiększają produktywność oraz pomagają osiągać jednocześnie cele projektowe i biznesowe.

"Korzystam z oprogramowania AutoCAD od 18 lat. Każda edycja przynosi innowacje, które ułatwiają projektowanie i zwiększają jego efektywność" - powiedział Darren Myles z LHT - biura projektów budowlanych w Nowej Zelandii. "Nowe funkcje kreślarskie w AutoCAD 2006 umożliwiają efektywniejsze tworzenie dokładnych rysunków konstrukcyjnych. Pozwala to firmie LHT zaoszczędzić czas poświęcany na kreślenie, a przez to zwiększa jej produktywność. Oprogramowanie AutoCAD jest jak dotąd najlepszym wyborem jeżeli chodzi o projektowanie i kreślenie - od podstawowej reprezentacji projektu koncepcyjnego do prezentacji wizualnej."

Nowe produkty i funkcje
Zgodnie z oczekiwaniami klientów, Autodesk rozwija oprogramowanie AutoCAD w celu zwiększania efektywności projektowania komputerowego. Najnowsze wersje programu AutoCAD zostały opracowane według planu rozwoju głównych funkcji, zarówno projektowych, jak i procesowych. Zwiększają one produktywność użytkowników pozwalając im poświęcać więcej czasu na projektowanie, a mniej na kreślenie. Dwuwymiarowe kreślenie pozostaje podstawą efektywności w branży projektowania, co w połączeniu z nowymi możliwościami projektowania koncepcyjnego sprawia, że AutoCAD 2006 ustala nowe standardy branży.
"Narzędzia wspierające projektowanie 2D pozostają integralną częścią rynku oprogramowania do projektowania. Użytkownicy będą nadal używać narzędzi 2D do automatycznego kreślenia, nawet po wprowadzeniu technologii 3D w projektach specyficznych dla swojej branży" - powiedziała Sharon Tan, główny analityk w firmie Gartner Inc.

AutoCAD 2006 koncentruje się na usprawnieniu powtarzalnych zadań w codziennej pracy kreślarza. Udostępnia takie funkcje jak:

  • dynamiczne wprowadzanie danych - udostępnia klientom funkcje wiersza poleceń przy korzystaniu z kursora graficznego, pomagając im skoncentrować się na projektowaniu. Dynamiczne pola danych pokazują informacje wymiarowe podczas tworzenia geometrycznego i są łatwe w edycji;
  • dynamiczne bloki pozwalające na dostęp do różnych wariantów pojedynczego bloku. Wykorzystanie dynamicznych bloków znacznie zmniejsza wielkość bibliotek bloków i ułatwia modyfikowanie geometrii bloków w trakcie ich wstawiania oraz później. Przyspiesza to wprowadzanie zmian w projekcie;
  • Data Extraction Wizard - automatycznie tworzy tabele zestawień materiałowych i kosztowych oraz harmonogramy. Użytkownicy mogą szybko i łatwo sortować i filtrować informacje zawarte w zestawieniach. Mogą również dostosowywać je do standardów używanych w firmie;
  • usprawnienia tworzenia przypisów, w tym łatwiejsze umieszczanie tekstów, ulepszone funkcje kreskowania oraz funkcje tablicowe wykonujące typowe obliczenia matematyczne w poszczególnych komórkach lub dla zakresów komórek, wierszy i kolumn;
  • migracja z wcześniejszych wersji oprogramowania do systemu AutoCAD 2006 za pomocą jednego kliknięcia.

Oprogramowanie AutoCAD LT jest najpopularniejszym na świecie oprogramowaniem do kreślenia i projektowania detali 2D. To optymalne rozwiązanie dla projektantów z wszystkich branż, którzy wymagają pełnej zgodności z formatem DWG oraz podstawowych funkcji, a nie potrzebują zaawansowanych możliwości dostosowywania produktu do swoich potrzeb ani funkcji wizualizacyjnych.

"20. wersja oprogramowania AutoCAD jest ważnym wydarzeniem zarówno dla firmy jak i naszych klientów" - powiedział John Sanders, wiceprezes działu Platform Technology Division w firmie Autodesk . "Narzędzie, które początkowo pomagało projektantom graficznie prezentować swoje prace, stało się innowacyjnym rozwiązaniem wykorzystywanym na całym świecie. Nasi klienci zawsze mieli wiele pomysłów na wykorzystanie programu AutoCAD, a my nieustannie ulepszamy tę platformę, zaspokajając ich wymagania projektowe".

Program subskrypcji Autodesk
Autodesk® Subscription jest najłatwiejszym sposobem korzystania z najnowszej technologii. W ramach rocznej opłaty klienci korzystają z najnowszych wersji licencjonowanego oprogramowania Autodesk, wsparcia przez Internet, możliwości szkoleń we własnym tempie i innych korzyści biznesowych i technologicznych. Więcej informacji o programie subskrypcji na www.autodesk.pl/subscription

Dostępność
Autodesk AutoCAD 2006 i AutoCAD 2006 LT będą dostępne w wersji angielskiej od 22 marca 2005.

Tekst: Dorota Sapija