Strona główna Portalu >>> newsy >>> KSIĘGARNIA
Książka Modernism Rediscovered - nowe oblicza Modernizmu
Kazek K
|
16-02-2005
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Modernism Rediscovered

http://sklep.w-a.pl/books_details.php?id=190

Dzięki niepublikowanym wcześniej fotografiom Juliusa Schulmana odkrywamy nieznane strony amerykańskiej architektury połowy wieku XX

Wiele budynków na stałe wpisało się do naszej pamięci, jako te reprezentujące ducha designu i architektury lat pięćdziesiątych oraz sześćdziesiątych. Były i są do teraz szeroko publikowane w magazynach, książkach i internecie, ale co z tymi, które zaginęły podczas procesu projektowego? Zostały całkowicie lub prawie w stu procentach zapomniane, bardzo rzadko lub w ogóle nie pojawiając się w żadnych publikacjach.

Wymiana informacji wizualnej ma decydujący wpływ na rozwój, ewolucję i promocję wszelkich ruchów architektonicznych.
Jeżeli budynek nie jest ogólnie znany (pod względem wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego), jego fotografie są rzadko lub w ogóle nie publikowane, nie stanie się on nigdy częścią architektonicznej dyskusji. Wiele budynków fotografowanych przez Juliusa Shulmana dotknął właśnie taki los, ich obrazy popadły w zapomnienie. Tą książką wydawnictwo TASCHEN pokazuje je ponownie, składając hołd Kalifornijskiemu Modernizmowi i wszystkim jego formom.

Zapomniane zdjęcia i archiwa pochodzące od Juliusa Shulmana odkrywają inną stronę Modernizmu, będącą w ukryciu przez wiele lat. Pokazując blisko 300 zapomnianych form Modernism Rediscovered wyraża uznanie dla tych mniej znanych, a zarazem wybitnych projektów. To jest tak jak zakradanie się prywatnej historii, do domów, które prawie nigdy wcześniej nie były ogólnie znane i doceniane.

Wydania:
Wersja angielsko - francusko - niemiecka: 3-8228-6415-3 -dostępna w Portalu W-A.pl
Wersja włosko - hiszpańsko - portugalska: 3-8228-3920-5 (Luty 2005)

Modernism Rediscovered

źródło własne
tłumaczenie KK