Strona główna Portalu >>> księgarnia >>> KSIĘGARNIA
Japanese Gardens

Japanese Gardens

www.sklep.w-a.pl/books_details.php?id=156

Natura stworzona przez człowieka

       Jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych publikacji o japońskim stylu projektowania ogrodów. Zważywszy na fakt, iż książki o japońskiej architekturze krajobrazu są rzadkością, a gdy się już pojawiają to ich ceny są bardzo wysokie - ta publikacja jest warta odnotowania. Zapraszamy do zapoznania się z jej opisem oraz ilustracjami.

Od wydawcy:

       Natura stworzona przez człowieka
Japońskie ogrody są czymś więcej niż tylko samą zielenią, to natura stworzona przez człowieka. Potrzebuje rąk projektantów by zyskać swoje specyficzne znaczenie. Japońskie ogrody od dawna uważane są za dziedzinę architektury, w najlepszym tego słowa znaczeniu, natury jako sztuki. Fazy historyczne pokazują pozycję człowieka właśnie na tle natury. Zmienne formy architektury zieleni i krajobrazu odpowiadają zmianom socjo-ekonomicznym oraz w sferze religijnej i filozoficznej.

       W tym samym czasie, gdy autor pokazuje różnice w rozwoju oraz cechy charakterystyczne każdej z 5 głównych epok w historii japońskich ogrodów, mamy możliwość oglądnięcia głównych motywów podkreślających każdą z epok: powtarzających się prób połączenia piękna naturalnego 'przypadku' z pięknem stworzonym przez człowieka oraz osiągnięcia estetycznej równowagi pomiędzy nie planowanymi formami naturalnymi a dokładną geometrią kąta prostego.

Wydania dostępna na rynku światowym:
Wydanie angielskie, ISBN: 3-8228-2035-0 dostępne w Portalu W-A.pl
Wydanie francuskie, ISBN: 3-8228-2034-2
Wydanie niemieckie, ISBN: 3-8228-2032-6
Wydanie hiszpańskie, ISBN: 3-8228-2033-4

Recenzja w języku angielskim:

"This book is itself a work of art, produced with sound insight and loving attention to detail and lavishly illustrated."
Japan Magazine
Wielka Brytania

informacjaW-A.pl