Strona główna Portalu >>> newsy >>> DWF
Format DWF coraz bardziej popularny

Możliwość przeglądania i drukowania rysunków, map i modeli trójwymiarowych pozwala użytkownikom lepiej rozumieć skomplikowane koncepcje projektowe

 
autor Kazek K
|
27-01-05
|
skomentuj artykuł
|
wyślij artykuł
|
wydrukuj artykuł
 

Warszawa, 20 stycznia 2005 - Firmy reprezentujące różnorodne branże: od zarządzania i publikowania danych do producentów PC i drukarek współpracują z Autodesk (Nasdaq: ADSK) w celu włączenia formatu plików DWF do swoich produktów. DWF - najszybciej rozprzestrzeniający się format - staje się standardem branżowym do współdzielenia bogatych w dane plików projektowych. Przeglądarka plików została pobrana przez pięć milionów użytkowników na całym świecie.
Partnerzy technologiczni Autodesk, w tym HP - wiodący producent drukarek wielkoformatowych; Océ, dostawca produktów i usług w zakresie drukowania i zarządzania dokumentami; Bluebeam - lider rozwiązań w zakresie współdzielenia plików CAD; PLP Digital Systems - wiodący dostawca rozwiązań reprograficznych; oraz dwie największe światowe sieci reprograficzne - US Reprographics Network i ReproMAX, przygotowali aplikacje pozwalające na odczyt i zapis wieloarkuszowych rysunków w formacie DWF. DWF pozwala na łatwe tworzenie, zarządzanie i współdzielenie danych projektowych. Pliki zapisane w tym formacie są zdecydowanie mniejsze co pozwala na szybsze i łatwiejsze przekazywanie informacji w zespołach projektowych. Dodatkowo, pliki DWF zabezpieczają przed niepowołanym wprowadzaniem zmian.
Osoby zaangażowane w proces projektowania i budowy - kierownicy budów, architekci, inżynierowie, zaopatrzeniowcy - potrzebują wielu informacji, w tym: planów, specyfikacji, kosztorysów, terminów, zmian w zamówieniach, kontraktów i harmonogramów. Koszty dostarczenia właściwej informacji do odpowiedniej osoby w określonym czasie sięgają tysięcy dolarów w trakcie trwania projektu. Pracując z DWF, partnerzy Autodesk umożliwiają klientom bardziej efektywne zarządzanie i współdzielenie plików dwu- i trójwymiarowych. Pozwala to na znaczące obniżenie kosztów przy jednoczesnym przyspieszeniu procesu powstawania produktu.
Autodesk udostępnia deweloperom bezpłatne rozwiązanie - Autodesk DWF Toolkit. Specyfikacja formatu DWF jest opublikowana i otwarta.
Użytkownicy z kolei mogą przeglądać i drukować pliki DWF - zarówno dwu- jak i trójwymiarowe - przy użyciu bezpłatnego oprogramowania Autodesk DWF Viewer. DWF Viewer jest uzupełnieniem gamy produktów Autodesk do projektowania trójwymiarowego. Umożliwia inżynierom łatwe współdzielenie modeli budynków i produktów z innymi członkami zespołu projektowego, klientami i dostawcami, tak aby łatwiej mogli rozumieć i zarządzać skomplikowanymi koncepcjami projektowymi.

Więcej informacji o formacie DWF na stronie www.autodesk.pl/dwf. Więcej informacji o partnerach Autodesk w zakresie DWF na stronie: www.autodesk.com/dwf-partners

źródło AUTODESK

Patrz także:

W-A.pl: CAD format DWF

W-A.pl: Autodesk DWF Composer usprawnia współpracę zespołów projektowych

 

Komentarze (0)

Aktualnie brak możliwości umieszczania komentarzy - serwis w przebudowie!