Strona główna Portalu >>> newsy >>> KONKURS
Konkurs na najlepszą wizualizację architektoniczną
Koniec etapu 1: Wybrano 30 najlepszych w tym 3 Polaków!

        Jest to pierwszy tak duży konkurs związany z produkcją wizualizacji architektury (Architectural Visualistation) oraz ogólnie powiązanej branży graficznej (CG - Computer Graphics).

Do drugiego etapu wybrano 30 specjalistów od wizualizacji z całego Świata - w tym trójkę Polaków - Alicję Bułę, Marcina Dzieniszewskiego i Pawła Langowskiego.

 
autor: KK
|
21-03-05
|
źródło: CGarchitect.com

Na konkurs na najlepszą WIZUALIZACJĘ organizowany przez CGarchitect.com wpłynęło ponad 300 zgłoszeń (w sumie 1000 wizualizacji architektonicznych). Sędziowie spośród tej ogromnej ilości zgłoszeń wybrali 30 najlepszych, które będą brały udział w dalszej walce o miano najlepszego specjalisty od renderingu w roku 2005 (2005 Architectural Visualization Competition). Wybrani uczestnicy muszą maksymalnie wykorzystać swoje umiejętności oraz wyboraźnię i co ważne pokazać siłę i możliwości w tworzeniu komputerowej wizualizacji architektury. Najlepsi z nich otrzymają wspaniałe nagrody (o których pisaliśmy w zapowiedzi konkursu http://www.w-a.pl/2005/cgchallenge.htm) oraz ogromną promocję i sławę w świecie komputerowego wspomagania projektowania i CG (Computer Graphics). Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas imprezy 4th Annual SIGGRAPH 2005 CGarchitect.com w Los Angeles.

Wśród 30 uczestników znajduje się aż 3 Polaków co niewątpliwie świadczy o sukcesie naszych rodaków w tym konkursie. Poniżej prezentujemy ich nazwiska i wizualizacje, dzięki którym znaleźli się w gronie Top 30.

Alicja Buła

Urodzona w 1979 roku, studiowała architekturę w Gdańsku. Zajmuje się designem, projektowaniem wnętrz oraz grafiką. Dodatkowo jej zainteresowaniami poza projektowaniem jest fotografia oraz sztuka i literatura.
Poniżej 3 wizualizacje, które zakwalifikowały Alicję do tego konkursu:

Marcin Dzieniszewski

Urodzony w 1980 roku w Warszawie. W roku 1999 uzyskał nagrodę w Konkursie Wielkich Marzycieli (wraz z 2 współpracownikami). Od roku 2003 prowadzi własne atelier o nazwie "Martin Day" (www.martin-day.com) gdzie oferuje swoje usługi w zakresie animacji i wizualizacji architektury. Wolny czas spędza na fotografowaniu, pasja ta to spora część pracy zawartej w atelier Martin Day.
Poniżej 3 wizualizacje, które zakwalifikowały Marcina Dzieniszewskiego do tego konkursu:

Paweł Langowski

Urodzony w roku 1978, najstarszy z trójki zakwalifikowanych Polaków, pochodzi z Gdyni. Jest studentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Zajmuje się wizualizacją komputerową głównie w postaci animacji oraz obrazów 3D.
Poniżej 3 wizualizacje, które zakwalifikowały Pawła Langowskiego do tego konkursu:

 

Tekst: CG, tłum. KK