Strona główna Portalu >>> newsy >>> SOFTWARE
MicroStation PowerDraft dla studentów i uczelni

Bentley Systems zaoferował dla każdego studenta za darmo Bentley Powerdraft /uproszczone Microstation/ kreślenie, edycja 2D / DWG, DXF, DGN / oraz podstawy 3D

 
autor: Martin P, KK
|
11-03-05
|
źródło: własne, bentley.com, bentley.pl

ściągnij darmową wersję: www.bentley.com/BSI_Bentley/Tools/academic_contact.aspx

MicroStation PowerDraft

MicroStation PowerDraft jest dedykowany dla komputerowego wspomagania projektowania 2D, oferując użytkownikom wysoką produktywność w połączeniu z łatwą obsługą. Prosty graficzny interfejs użytkownika można dostosowywać do własnych potrzeb, a występujące w nim narzędzia są w 100% zgodne z MicroStation. Oznacza to, że w zakresie 2D oferuje wszystkie znane z MicroStation narzędzia do projektowania dwuwymiarowego.

MicroStation PowerDraft jest stosowany jako samodzielna aplikacja projektowa lub jako składnik procesu projektowego, współpracujący z MicroStation w zakresie precyzyjnej edycji dwuwymiarowej dokumentacji wykonawczej. MicroStation PowerDraft czyta pliki projektowe MicroStation, (także projekty hybrydowe: rastrowo-wektorowe) jak i obsługuje bez konwersji pliki AutoCAD dzięki mechanizmowi "native DWG".

MicroStation PowerDraft oparty jest o to samo jądro programistyczne JMDL co MicroStation, pozwala mu to obsługiwać aplikacje MDL i applety Javy bez modyfikacji, dając tym samym możliwości rozbudowy o dodatkowe narzędzia i specjalizowane aplikacje. Może zostać łatwo przystosowany do indywidualnych wymagań poprzez język Visual Basic.


Tekst i ilustracja bentley.pl, bentley.com